Szkiełkowanie stali nierdzewnej

Services Szkiełkowanie stali nierdzewnej

Celem obróbki powierzchniowej jest usunięcie wszelkich przebarwień oraz śladów po obróbce skrawaniem czy spawaniu. W przypadku wykończenia wyrobów ze stali nierdzewnej czy kwasoodpornej, szkiełkowanie stali nierdzewnej jest metodą szczególnie polecaną ze względu na obojętność chemiczną stosowanego ścierniwa. Wykorzystanie mikrokulek szklanych sprawia, że efektem pracy jest gładka, satynowa i w pełni matowa powierzchnia. W trakcie piaskowania kulkami szklanymi nie zachodzi ścieranie erozyjne ani wytrącenia metaliczne.

Obróbka strumieniowa pozwala również na dokładne oczyszczenie elementów o skomplikowanych, nietypowych kształtach i dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Co więcej, jej efektem jest wytworzenie w wierzchniej warstwie szkiełkowanego produktu tzw. naprężeń ściskających, które powodują wzmocnienie struktury materiału i podniesienie jego odporności na uszkodzenia. Obróbka nie powoduje odkształceń czy uszkodzeń, których ryzyko istnieje w przypadku innych metod mechanicznych czy piaskowania.

Proponujemy Państwu kompleksowe szkiełkowanie stali nierdzewnej w wariancie matowym.

Uwaga: Opisana powyżej metoda szkiełkowania nie znajduje zastosowania w przypadku stali czarnej. Zanieczyszczenia od cząstek żelaza mogą być bowiem przenoszone przez granulat na piaskowane elementy nierdzewne, na których będzie pojawiała się korozja.

Rekomendujemy również nasze inne propozycje ofertowe, m.in. cięcie CNC. Serdecznie zachęcamy do współpracy!

Chcesz się z nami skontaktować? Masz pytania? Wyślij zapytanie